0
0

سامان: دانشجویی ۲۵ ساله هستم. ریزش موی شدید دارم. دلیل آن ارثی نبوده و تغذیه نادرستی ندارم و همیشه هم موهایم را کوتاه نگاه داشته ام. مدتی است که موهای وسط سرم کم شده است. به پزشک مراجعه کرده ام و بعد از انجام آزمایشات دلیل مشخصی برای این مشکل مشاهده نشده است. در این مورد می توانید راهی را به من پیشنهاد کنید؟

0
0

کم شدن موهای وسط سر در آقایان به دلیل ترشح زیاد آندروژنها (هورمون های مردانه) است برای حل این مشکل شبی یک عدد قرص فیناستراید یک میلی مصرف نمائید این دارو با کاهش آندروژن ها مانع ریزش بیشتر موها خواهد شد،  برای رویش مجدد موها نیز در کنار این درمان می توانید روزی دو بار هر بار ۲۰ قطره محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد را به نواحی کم مو مالیده به مدت ۱ دقیقه ماساژ دهید بعد از مدتی موهای پرزی در این نواحی می روید که بسیار ضعیف است و ریشه سستی دارد اگر همزمان شبی ۱ عدد کپسول ” هیر ویت  ” یا روزی  ۲ عدد کپسول ” اکوفان ”  مصرف کنید  بعد از مدتی موهای پرزی به مو های قوی و درشت تبدیل خواهد شد مد نظر داشته باشید این درمان باید ۶ ماه مستمر ادامه یابد والا جواب مطلوبی نخواهید گرفت .
راه دوم درمان : ۳۰ عدد قرص فیناستراید ۵ میلی را در مقداری آب حل کنید ۵۰ گرم از یک کرم مغذی مو مانند کرم موی افشان یا سینره یا… به همراه ۵ گرم پودر ماینوکسیدیل  و یک قاشق غذاخوری روغن سیاهدانه به آن اضافه نمائید از کرم به دست آمده شبی یکبار به نواحی کم مو بمالید . درمان به مدت ۶ ماه ادامه یابد .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما